Baloniki reklamowe – jak obniżyć ilość helu używanego do ich napełniania?

Posted on

Baloniki reklamowe

Baloniki reklamowe

Do wypełniania balonów najczęściej wykorzystuje się hel. Alternatywę dla niego stanowić może wodór – o wiele tańszy wypełniacz o zbliżonych właściwościach nośnych. Niestety, w przeciwieństwie do helu jest on gazem wybuchowym, co sprawia, że jego użytkowanie może być niebezpieczne. Wykonany z lateksu lub folii balonik jest na tyle lekki, że jego powłoka, nawet jeżeli nie do końca zostanie wypełniona helem, będzie się unosić w powietrzu. Objętość takich produktów w stosunku do ich wagi powoduje, że hel nie musi stanowić w stu procentach wypełnienia balonów, aby w dalszym ciągu mogły one zachować właściwość, jaką jest unoszenie się. Więcej przydatnych informacji związanych z tym zagadnieniem – poniżej.Baloniki reklamowe napełnić można między innymi sięgając po specjalne mieszanki stanowiące połączenie helu oraz powietrza w stosownie dobranych proporcjach. W tym przypadku uzyskuje się wysokociśnieniową butlę wypełnioną gotową mieszanką.

Baloniki reklamowe wypełnia się niekiedy także profesjonalnymi reduktorami helowymi, które pozwalają na indywidualny dobór proporcji mieszanki, jaką zostanie napełniony tego typu produkt. Reduktor pozwala na pobór z butli z helem stosownej ilości gazu i uzupełnienie jej powietrzem zassanym z otoczenia. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, które pozwala na nadmuchanie balonów czystym helem w sytuacji, gdy zachodzi taka konieczność. Reduktory dają pełną dowolność jeżeli chodzi o dobór proporcji mieszanki, co pozwala zapewnić, by udział helu był odpowiednio dopasowany do wagi balonów. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się podczas tworzenia różnego rodzaju dekoracji oraz profesjonalnego napełniania balonów.

Co stanie się, gdy napełnimy Baloniki reklamowe mieszanką powietrza oraz helu? Wpływać będzie to na czas unoszenia się takich gadżetów w powietrzu. Im więcej znajdować będzie się w niej powietrza, tym szybciej balon zacznie opadać. W sytuacji, gdy mieszanka zostanie niewłaściwie dobrana, skutkować może to nawet nie unoszeniem się produktu w powietrze.

Tags: , ,